Ridikėlius galima auginti visus metus

Ridikėliai – vienos pirmųjų pavasario daržovių, kurias galime ragauti vienas arba pagardinti salotas. Šios daržovės yra tikra vitaminų bomba, nes jose gausu vitaminų: C, B1, B2, PP, kalio, natrio, geležies, fosforo, mineralų, taip pat baltymų. Maistui vartojami ir jauni ridikėlių lapai, juose taip pat gausu vitaminų ir maistinių medžiagų.

Šių daržovių šakniavaisiai stebina spalvų įvairove: tradiciniai raudoni (‘Carmen’, ‘Faraon’, ‘Kvarta’, ‘Vienna H’), raudoni su baltu galiuku (‘French Breakfast 3’, ‘Kiva’), balti (‘Icicle’, ‘Sniežka’), violetiniai (‘Viola’), rožiniai (‘Jutrzenka’) ar net geltoni (‘Zlata’). Be to, ridikėliai gali būti apvalūs (‘Teko’, ‘Kaspar H’, ‘Fakir’) arba pailgi (‘Kiva’, ‘Forum’).

Ridikėlius galima auginti visus metus šildomuose šiltnamiuose arba net ant palangės, papildomai apšviečiant. Tačiau dažniausiai jie auginami lauke arba šiltnamyje pavasario ir ankstyvo rudens derliui. Tam parenkama puri, derlinga dirva ir saulėta vieta, nes pakankamai šviesos negaunančios daržovės augins lapus, o ne šakniavaisius. Pavasario derliui sėklos sėjamos kovo pabaigoje ar balandžio pradžioje, kai pražysta šalpusniai, o rudens derliui – rugpjūčio viduryje į 1–2 cm gylį. Tinkamiausia temperatūra augti yra +18–20 °C. Aukštesnėje nei +26 °C temperatūroje šakniavaisiai kietėja, išpursta, tačiau ridikėliai nebijo šalnų, gali ištverti ir –2–6 °C temperatūrą.

Sėklas reikėtų sėti 8–10 cm atstumu tarp eilių, o retinant (išaugus pirmajam tikrajam lapeliui) reikėtų palikti 4–5 cm tarp daigų. Jei klojate į dirvą sėklas juostoje, retinti nereikia.

Ridikėliai jautriai reaguoja į drėgmės trūkumą, todėl būtina stebėti, kad dirvoje netrūktų drėgmės, ir prireikus palaistyti. Užėjus kaitroms, laistoma kasdien.

Išbandykite naujienas!

VALGOMIEJI RIDIKĖLIAI ‘FAKIR

Lapija nedidelė, bet vešli. Maistui gali būti vartojami ir jauni ridikėlių lapai. Šakniavaisiai dideli, apvalūs, raudoni su baltu galiuku, minkštimas sultingas, pikantiško skonio.

VALGOMIEJI RIDIKĖLIAI ‘KORUND*NATIONAL 2’ – sėklos juostoje

Ypač derlingų ir skanių ridikėlių veislių mišinys. Veislės ‘Korund’ šakniavaisiai apvalūs, raudoni, traškūs, o ‘National 2’ – stambūs, apvalūs, raudoni su baltu galiuku.

VALGOMIEJI RIDIKĖLIAI ‘RIESEN VON ASPERN*VIOLA*SNIEŽKA’ – sėklos juostoje

Ypač derlingų ir skanių ridikėlių veislių mišinys. Veislės ‘Riesen Von Aspern’ šakniavaisiai raudoni, sultingi, labai švelnūs. ‘Viola’ – šakniavaisiai apvalūs, violetinės spalvos, stambūs, o ‘Sniežka’ – apvalūs, balti, sultingi, švelnaus skonio.

Visą ridikėlių asortimentą rasite http://bit.ly/2lfXcgQ .