Kokius pomidorus sėsite šiemet? 2022 m. pomidorų veislių naujienos

Naujas sėjos sezonas jau čia pat, todėl pats laikas pradėti rinktis sėklas. Ir kaip gi be daržo karaliaus pomidoro? Pristatome naujausias mūsų asortimento pomidorų veisles.

RAUDONIEJI POMIDORAI

MASSARO H – žemaūgė, vidutiniškai ankstyva, hibridinė veislė, kuriai būdingas didelis derlingumas ir atsparumas ligoms. Vaisiai vienodo dydžio, puikios konsistencijos, sveria apie 85–95 gramus. Puikiai tinka vartoti šviežius, galima džiovinti ar perdirbti. Auginami lauke.

NESTOR H – itin ankstyva, aukštaūgė, atspari ligoms ir ilgai deranti hibridinė veislė. Vaisiai slyvos formos, vienodo dydžio, sveria 20–22 gramus. Auga tarsi dvigubomis kekėmis. Puikiai tinka užkandžiams, salotoms, pagardams gaminti ar kepti pilnomis kekėmis ant grotelių. Auginami šiltnamyje.

ĮVAIRIASPALVIAI POMIDORAI

Senovinė veislė BLACK PRINCE yra išvesta Sibiro regione, todėl labai gerai auga ir vėsesnę vasarą. Veislė džiugina tamsiais vaisiais, kurie užauga gana dideli, būna plona odele, sultingi ir skanūs. Per sezoną nuo vieno augalo nuskinsite 12–18 kg derlių.

Hibridinė veislė NERONDO H – tai ilgai deranti, aukštaūgė ir atspari ligoms veislė, nokinanti tamsios spalvos vaisius, kurie sveria 130–150 g, yra sultingi ir gero skonio.

Trispalvė vyšninių pomidorų hibridinė veislė MELANGE H yra itin ankstyva, aukštaūgė ir atspari ligoms. Vaisiai nedideli, sveria apie 25–40 gramų. Jie ne tik dekoratyvūs, bet ir labai skanūs bei aromatingi. Gali būti auginami šiltnamyje, terasoje ar balkone. Puikiai tinka užkandžiams, padažams ar kepti ant grotelių.

Geltonos spalvos hibridinės veislės LEMONIA H vaisiai – ne tik skanūs, bet ir optimalaus dydžio, be to, dera gausiai ir ilgai.

JAUČIO ŠIRDIES TIPO POMIDORAI

Tiems, kas nori ypač didelių pomidorų, siūlome jaučio širdies tipo pomidorų veisles.

Nauja hibridinė veislė BUFFALOSUN H užaugina labai didelius, mėsingus ir skanius vaisius. Vienas vaisius gali sverti iki 750 gramų. Ši veislė, viena ankstyviausių iš jaučio širdies tipo pomidorų, ypač patinka tiems, kurie mėgsta pomidorų salotas. Taip pat puikiai tinka sriuboms ir padažams gaminti.

Veislė RICCIOLO H – dar viena jaučio širdies tipo pomidorų veislė, kurios vaisiams būdingi nuostabūs briaunoti kraštai. Vaisiai mėsingi, sveria 200–300 g, išsiskiria puikiu skoniu ir kvapnumu. Valgomi švieži, galima konservuoti, gaminti sriubas ir padažus.

Aukso oranžinės spalvos jaučio širdies tipo pomidorai OXHEART ORANGE nustebins ypatinga spalva ir puikiai subalansuoto skonio vaisiais, kuriuose labai mažai sėklų. Šie pomidorai tinka salotoms, sumuštiniams ar padažams gaminti. Gali augti tiek šiltnamyje, tiek lauke prie atramų.

KOMPAKTIŠKOS VEISLĖS POMIDORAI

Jei neturite vietos, bet norite užsiauginti pomidorų, rekomenduojame rinktis hibridinę veislę BALCONY YELLOW H. Ji puikiai augs vazone tiek balkone, tiek terasoje. Išsiskiria nedideliais kokteilinio tipo geltonais vaisiais, puikiai dera auginama su visų daržininkų pamėgta kokteilinio tipo raudona veisle VILMA.

Rinkdamiesi sėklas, nepamirškite atkreipti dėmesį į pavadinimą. Jei šalia nurodyta raidė H, tai hibridas. Hibridų sėklos yra brangesnės nei veislinių daržovių, tačiau hibridai yra derlingesni, jų vaisiai vienodesni, atsparesni ligoms, kenkėjams, jų derlius aukštos kokybės ir ilgiau išsilaiko nuskintas.

Be visų pristatytų naujienų, siūlome rinktis iš daugiau nei 100 pomidorų veislių, sėkite ir savo jau anksčiau išbandytų ir pamėgtų veislių pomidorus, džiuginkite save, šeimą ir draugus skaniu bei gausiu derliumi!