Sėklų pakelis naudingas įrankis planuojant daržą

Itin naudingas ir informatyvus  įrankis planuojant daržą – sėklų pakelis, padedantis nuspręsti, kokius augalus ir jų rūšis auginti darže, pavyzdžiui, jei neturite šiltnamio, neverta pirkti daržovių, kurias tinka auginti tik jame.  Ant pakelio kartu su kiekvieno augalo trumpu veislės aprašymu rasite ir daugybę informacijos pateiktos simboliais ar sudėtos į lenteles.

 

 

Priekinė pakelio dalis

   

Įmonės ir/ar linijos logotipai. Priekinėje pakelio dalyje įprastai rasite įmonės ir/ar sėklų linijos logotipus.  Jei Jums patiks užauginta gėlė ar daržovė, taip lengvai žinosite, kur jos ieškoti kitąmet.

Ekologiškos sėklos. Tai sėklos, išaugintos ekologinės gamybos ūkiuose, nenaudojant sintetinių cheminių trąšų ir augalų apsaugos priemonių. Jos nėra genetiškai modifikuotos. Tokias sėklas lengvai atskirsite, nes jos pažymėtos specialiu visoje Europos Sąjungoje naudojamu ženklu:

Nuotrauka. Svarbiausias pakelio elementas – daržovės  vaisiaus , gėlės žiedo ar lapinio augalo nuotrauka, kuri atitinka tos veislės standartinį augalą ar jo vaisių.

Pavadinimas. Rūšies pavadinimas pateikiamas lietuvių, latvių, anglų ir švedų kalbomis, dažnai galima rasti ir lotynišką augalo pavadinimą, jei jis nenurodytas priekinėje dalyje, jį galima rasti prie veislės aprašymo nugarinėje pakelio pusėje. Veislės pavadinimą visada rasite priekinėje pakelio pusėje šalia rūšies. Jei prie pavadinimo yra raidė H – tai hibridas. Jie yra derlingesni, vienodesni, atsparesni ligoms, kenkėjams, jų derlius būna aukštos kokybės, ilgiau išsilaiko nuskintas.

Informaciniai simboliai. Priekyje pateikiami aktualiausi pirkėjui simboliai: sėklų auginimo vieta, popuriarumas tarp sodininkų, kokybė (atitinka profesionalių augintojų poreikius). Be to, galima rasti informacija, kaip sėklos yra pakuotos: hermetinėje pakuotėje ar specialioje juostoje.

 

Galinė pakelio dalis

   

Aprašymas. Keliomis kalbomis pateikiama svarbiausia veislės ir rūšies informacija, auginimo rekomendacijos bei kiek galima išauginti augalų iš pakelio ar iš 1 g sėklų.

Sėklų kiekis. Galinėje pakelio dalyje visada rasite perkamą sėklų kiekį vienetais arba gramais, be to,  informaciją kiek sėklų yra 1 grame.

Galiojimo laikas. Jis yra nurodytas pakelio apatinėje dalyje.  Nurodyta data parodo, iki kada užtikrinamas sėklų daigumas jas laikant sausoje vietoje.

Siuntos numeris. Sėklos ruošiamos ir laikomos siuntomis, tai identifikacinis numeris, pagal kurį galima nustatyti sėklos augintoją, kokybę ir pan.

Sėjos ir auginimo piktogramos.  Galinėje dalyje rasite įvairius informacinius žymėjimus:

  • sėklų sėjos laikas: į šiltnamį ir į dirvą
  • sėklų sėjos gylis
  • daigų sodinimo atstumai
  • derliaus nuėmimas
  • sodinimo ir auginimo vieta: saulėta, pavėsis ir pan.