Daržovių veislių naujienos 2022 m. Ką išbandysite šiemet?

Daržovių niekada nebus per daug! Be jau aptarto naujo ir gausaus pomidorų asortimento, norime supažindinti ir su kitų daržovių naujienomis.

BAKLAŽANAI

Nors baklažanus gana dažnai naudojame savo patiekalams, vietiniai daržininkai vis dar nėra drąsūs juos auginti. Siūlome išsikelti naują iššūkį ir šiemet savo šiltnamyje būtinai pasisodinti nuostabią daržovę – baklažaną. Be jau turimų ir jūsų pamėgtų veislių, pristatome dvi naujas: graikišką veislę TSAKONIKI ir hibridinę – AGATA H. Abi veislės užaugina nekarčius vaisius, kuriuos galima tiek kepti, tiek troškinti ar konservuoti, kepti ant grotelių. Augalai pasipuošia nuostabiai dekoratyviais žiedais. TSAKONIKI veislės baklažanai auginami šiltnamyje, vaisiai užauga violetine odele ir baltais dryželiais. Hibridinė veislė AGATA H gali augti tiek šiltnamyje, tiek lauke, vaisiai būna juoda blizgia odele. Patarimas: kad užaugtų gražūs, dideli vaisiai, augalui reikėtų palikti ne daugiau kaip 3–4 stiebus – silpnesnes šakas išpjauti.

BAZILIKAI

Daržininkai mėgėjai 2022 metų augalu išrinko bazilikus. Šios prieskoninės daržovės gali būti žalios spalvos, violetinės, skirtis jų skoninės savybės, aromatas. Tai tikras prieskonių karalius, kurį galima auginti tiek vazonėlyje ant palangės, balkone, terasoje, tiek darže ar šiltnamyje. Šių metų bazilikų naujienos – ekologiškos sertifikuotos sėklos iš „Organic Way“ linijos. Bazilikus galima naudoti tiek šviežius, tiek džiovintus.

ROPĖS

Dar XVI a. pradėtos auginti ropės yra daržovės, kuriose vitamino C yra daugiau nei apelsinuose ar citrinose. Auginant ropes GOLDANA, nereikia ypatingų dirvos sąlygų, daržovės sodinamos daigais arba tiesiai į dirvą. Vartojami šakniavaisiai ir lapeliai salotoms. Puikiai tinka salotoms, kaip pagrindinis patiekalas, garnyras, sriuboms ar troškiniams.

SALOTOS

Gausų salotų asortimentą papildė įvairiaspalvės salotos, skirtingos savo forma, spalva ir skoninėmis savybėmis. Iš ankstyvo pavasario auginkite romėniškosios veislės gūžines salotas ALBORADA, ypatingas dėl traškių lapų. Nepaprastai gražios smulkiais karpytais lapeliais salotos TRIPLEX papuoš ne tik daržą, bet ir patiekalą. Jos traškios, dekoratyvios ir itin sultingos. Sviestinių salotų veislė ROSAINE išsiskiria žalsvai rausvais, traškiais ir minkštais lapeliais. Panaši, tik žaliais lapeliais salotų veislė – APPIA. Jos lapeliai sviestiniai, minkšti ir puikaus skonio.

ARBŪZAI

Patirtis parodė, kad arbūzai Lietuvoje auga puikiai, todėl savo asortimentą papildome naujomis arbūzų veislėmis. Arbūzus auginkite ne tik šiltnamyje, bet ir lauke, sudarydami jiems tinkamas sąlygas. Ankstyva hibridinė veislė MORO H – tai klasikiniai arbūzai rausvu vidumi, saldūs ir aromatingi. Vaisiai apvalūs, plona odele, sveria 4–6 kg, nepaprastai derlingi. Hibridinė veislė PATA NEGRA H kiek vėlyvesnė nei MORO H, bet ypatinga apvaliais, 7–8 kg sveriančiais vaisiais. Arbūzų vidus ryškiai raudonas, traškus ir saldus. Veislei ORANGEGLO būdingas gelsvai oranžinis, saldus, sultingas ir aromatingas vidus. Puikiai dera ir vėsesnėmis vasaromis.

Linkime išbandyti ir užsiauginti gausų, skanų bei nepakartojamą derlių!