Hortenzijos, žydinčios jau pirmaisiais metais

Hortenzijos – labai gražūs ir dėl savo nereiklumo itin mėgstami dekoratyvūs krūmai. Hortenzijų yra kelių rūšių: šviesioji, šluotelinė, laipiojančioji, ąžuolalapė ir didžialapė.

Puošniausios yra didžialapės hortenzijos. Jos žydi nuo liepos iki spalio, o žiedai ir žiedynai itin stambūs (20–30 cm), tad gali uždengti visą lapiją. Atminkite, kad mūsų klimato sąlygomis joms reikia ypatingos priežiūros. Paprastai didžialapės hortenzijos žydi ant antramečių šakų, kurios dažniausiai žiemą nušąla, tad rekomenduojama jas dengti. To nepadarius, vasarą gali likti tik gražus žalias krūmas be žiedų. Be to, genint reikia išsaugoti ilgesnes pernykštes šakas.

Norintiesiems džiaugtis žiedais siūlome pasisodinti naujos veislės hortenzijų „Forever & Ever“, kurios žydi ir ant pirmamečių, ir ant antramečių šakų. Be to, augalas atsparus net iki –25 °C temperatūrai. Auga iki 90 cm aukščio, todėl puikiai tinka auginti ir pastatomuose vazonuose balkone ar terasoje. Šios hortenzijos žydi raudona, mėlyna ir rožine spalvomis. Spalvos ryškumas priklauso nuo dirvos rūgštingumo: mėlyna spalva žydi augalai, augantys rūgščioje dirvoje, raudona ir rožine – beveik neutralioje. Dirvos rūgštingumą galima reguliuoti amonio sulfato trąšomis ar persodinant augalą į rūgštesnę dirvą.

Hortenzijoms sodinti parenkama derlinga, lengva ir rūgštoka (pH 4,5–6) dirva. Joms patinka dalinis pavėsis, todėl reikėtų rinktis tokią vietą, kur dalį dienos būna saulė, o dalį – pavėsis. Jas reikia nuolat laistyti, nes dėl drėgmės trūkumo lapai pradeda vysti.

Išsirinkite mėgstamiausias hortenzijas ir papuoškite savo aplinką!