Kambariniai augalai, kuriuos be vargo gali auginti kiekvienas

Nereiklūs kambariniai augalai atrodo žaviai, valo orą, pagyvina namų interjerą, bet jais reikia kur kas mažiau rūpintis. Skamba patraukliai? Net neabejojame, kad šie augalai puikiai tiks pradedantiems augintojams ar tiems, kurie negali sudaryti tobulų augimo sąlygų. Jie taip pat gali rasti vietą vaikų kambaryje arba net tapti mažųjų augintiniais. Vis dėlto svarbu suprasti, kad nėra tokių kambarinių augalų, kuriems visiškai nereikėtų priežiūros, arba jie galėtų augti pamiršti tamsiausiame namų kampelyje.

 

 

 

Kaktusai. Itin įdomūs ir visąlaik populiarūs augalai, kuriems nereikia ypatingos priežiūros. Kaktusus auginti paprasta. Iš pradžių parinkite jiems tinkamą vietą – geriausiai kaktusai augs ant saulėtos palangės. Tada juos saugiai pastatykite, kad netyčia nesusižeistumėte į dyglius. Kaktusų nereikia dažnai persodinti, laistyti ar tręšti. Šie augalai gražūs išlieka visus metus, net kai nežydi – žavi savo simetrija, formomis, atspalvių įvairove ir dygliais.

Alavijai. Tiek vaistinis alavijas (lot. Aloe vera), tiek kiti dekoratyviniai alavijai – mėgstami ir žinomi kaip lengvai auginami augalai. Parinkite jiems šviesią, saulėtą vietą ir neperlaistykite. Tik saulėtoje vietoje alavijai išlaikys gražią kompaktišką formą ir neištįs. Tręškite saikingai kaktusų ar sukulentų trąšomis šiltuoju metų laiku, jei nėra poreikio, žiemą geriau to nedarykite. Alavijų dažnai persodinti nereikia, nebent akivaizdžiai matysite, kad augalas išaugo vazonėlį, ar skabysite jo lapus. Lapus skabykite nuo apačios ir kasmet persodinkite į kiek didesnį vazoną, pildami žemes iš šonų ir viršaus. Taip net nesimatys, kad buvo skabyta.

Aspidistros. Šiuo metu itin populiarus kambarinis augalas, įsigyjamas, nes atrodo labai stilingai ir gali būti lengvai prižiūrimas. Aukštoji aspidistra yra vienintelė iš aspidistrų, auginama namuose. Augalas patrauklus dėl aukštų tamsiai žalių kotų su blizgiais stačiais lapais bei atsparumo nepalankioms auginimo sąlygoms. Tai vienas iš nedaugelio kambarinių augalų, tinkamų auginti prastai apšviestose patalpose. Nors vasarą laistomos gana intensyviai – net 2–3 kartus per savaitę, o žiemą – kartą per savaitę, neperlaistykite. Svarbu geras drenažas vazono dugne ir žiūrėti, kad lėkštelėje neliktų stovinčio vandens. Daug vandens nereikia – aspidistros gali ištverti neilgą sausrą. Tręšiamos kaip ir dauguma lapinių augalų su joms skirtomis trąšomis maždaug kas 3–4 savaites, žiemą rečiau. Netoleruoja dažno persodinimo.

Sansevjeros. Daugumai žinomas ir lengvai atpažįstamas kambarinis augalas. Sansevjeras prižiūrėti itin paprasta – jos atsparios sausam orui ir patalpų dulkėms, kantrios, geriausiai tinka netiesioginiai saulės spinduliai, bet prisitaiko ir prie prastesnio apšvietimo. Laistomos tik tada, kai substratas visiškai išdžiūsta. Rekomenduojama kas 2–6 savaites, atsižvelgiant į namų drėgmę ir temperatūrą. Tręšiamos šiltuoju metų laiku kartą per mėnesį kaktusų trąšomis, žiemą galima netręšti.

Vaškuolės. Mažiau populiarus, nesudėtingai auginamas kambarinis augalas gražiais vaškiniais lapais. Nors geriausiai auga saulėtoje vietoje, tačiau prisitaiko ir prie prasčiau apšviestų patalpų. Šiltuoju metu laistomos reguliariai ir gausiai, bet žiemą – rečiau, kai pradžiūsta substratas. Tręšiamos lapinių kambarinių gėlių trąšomis kas 2–3 savaites, žiemą rečiau.

Skindapai. Gana populiarus vijoklis (lot. Scindapsus), auginamas kaip svyrantis ar laipiojantis kambarinis augalas. Nors kilęs iš atogrąžų klimato kraštų, jis neblogai ištveria sausą kambario orą, vis dėlto retkarčiais jį reikia apipurkšti ir drėkinti. Skindapams reikėtų parinkti šviesią vietą, kurios nepasiektų tiesioginiai saulės spinduliai. Pavasarį ir vasarą laistomi gausiai. Žiemą – rečiau ir saikingai. Tręšiami kas 2–4 savaites lapinių augalų trąšomis. Skindapas laikomas kantriu augalu, kuriam nereikia didelės priežiūros, nukentėjęs dėl priežiūros klaidų gana greitai atauga ir atgauna buvusį dekoratyvumą.

Tad jei neturite pakankamai laiko augalų priežiūrai, bet norite džiaugtis žaluma namuose, rinkitės tokius augalus, kuriems nereikia skirti daug laiko, dėmesio ir pastangų.