2022 m. vasaros gėlynams – naujas svogūninių gėlių asortimentas!

Darnios kompozicijos ir žavingiausių spalvų gėlynus su malonumu sukursite, išsirinkę svogūninių gėlių iš mūsų gausaus svogūninių gėlių asortimento. Jame – naujos ir laiko patikrintos daugiamečių gėlių veislės visiems tiems, kas nori džiaugtis išskirtinio grožio vasaros gėlynais.

 

 

 

 

Kardeliai – vienos mėgstamiausių ir populiariausių gėlių, patenkančios tarp penkių dažniausiai skynimui auginamų gėlių. Kardelių veislių yra labai daug, žiedai būna įvairių spalvų – nuo klasikinių, įprastų iki originalių, netikėtų. Yra net žalios ('Green Star', 'Fergie'), ar dūmų rausvos ('Vesuvio', 'Old Spice'), melsvos spalvos kardelių ('Blue Tropic', 'Sweet Blue'), be to, kardeliai būna net su dvispalviais žiedais ('Vasto', 'Rostov', 'Circus Club'). Elegantiškuose šiuolaikiniuose interjeruose labai mėgstamos kardelių puokštės. Šios gėlės sukuria subtilios prabangos įspūdį. Labai puošniai kardeliai atrodo ir lauke. Kardelių gėlynas prie jūsų namų gali tapti grožio ir išpuoselėtos aplinkos akcentas.

Kardeliai sodinami gegužės mėnesį. Jei norite, kad jie pražystų ne vienu metu, sodinkite juos skirtingomis dienomis. Kardeliai nėra labai reiklūs dirvožemiui. Geriausiai auga derlingoje, neutralios reakcijos, laidžioje vandeniui dirvoje, nepakenčia užmirkimo.

Jei norite sukurti skirtingų žiedų, bet vienos augalų rūšies gėlyną, rinkitės jurginus. Šių daugiamečių, gėlių asortimente – net 70 veislių. Skirtingų veislių jurginų žiedai būna labai skirtingų formų ir spalvų, skirtingo aukščio. Jurginų žiedai ypač dekoratyvūs, labai gausi spalvų paletė. Gėlynuose labai įspūdingai atrodo dvispalviai jurginų žiedai ('Lindsay Michelle', 'Red and Whit Fubuki'). 2022 m. sezono naujiena – veislė ‛Tirza′. Šio jurgino žiedai išskirtinės spalvos, puikiai kontrastuoja su tamsiais lapais. Augalo aukštis – 60–90 cm. Jurginų žiedai gali būti nuo 5 iki 30 cm skersmens. Didžiažiedžių dekoratyvinių veislių jurginų žiedai ('Holland Festival', 'Avignon', 'Penhill Watermelon') tiesiog milžiniški, retas atsispiria tokiam grožiui. Išskirtinio grožio ir dydžio jurginai auginami nevėjuotuose gėlynuose, sodinami grupėmis. Žiedai gali būti skinami ir labai tinka floristinėms kompozicijoms, nepakeičiami kuriant gėlių kilimus.

Kerinčio grožio ir aromato žiedais besipuikuojantys bijūnai toje pačioje vietoje gali augti 20–30 metų. Paprastai jie auginami daugiamečių gėlių gėlynuose, žemaūges veisles ('Moscow', 'Rome', 'Dublin') rekomenduojame auginti vazonuose. Daugiausia gerbėjų turi bijūnų veislės su pilnaviduriais žiedais ('Big Ben', 'Madame Gaudichau', 'Nancy Nora', 'Francois Ortega'). Spalvų paletė – didžiulė: nuo baltos iki tamsiai vyšninės spalvos. Naujai pasodinti augalai pirmaisiais metais žydi negausiai, tačiau vėliau, jei bijūnas tinkamai prižiūrimas, pražysta net apie 50 žiedų. Bijūnai mėgsta saulėtą vietą, giliai įdirbtą, supuvusiu mėšlu įtręštą priemolio dirvą. Drėgnoje vietoje jie skursta. Mėgsta laistymą ir tręšimą mineralinėmis bei organinėmis trąšomis. Bijūnus daug gėlininkų ir sodininkų mėgsta ne tik dėl gražių žiedų ('Coral Charm'), bet ir dėl dekoratyvių lapų. Rutulio formos krūmas išlieka puošnus ir gražiai atrodo iki rudens.

Harmoningiems, ramesniems gėlynams rekomenduojame gerai augančias ir lengvai prižiūrimas gėles, kurios toje pačioje vietoje neiškastos gali augti ne vienus metus. Tai gėlės, kurios gražiai atrodo ne tik žydėjimo metu: vilkdalgiai, melsvės. Jų kompozicijos džiugins akis visą vasarą.

Gėlynas – tai ne tik grožis, bet ir malonus aromatas. Puikų kvapą turi lelijos. Lelijų žiedai būna įvairių spalvų ir formų. Ypač mėgstamos vamzdelinės lelijos ('White Heaven') su varpo formos žiedais, kitaip dar vadinamos karališkomis. Jos maloniai kvepia ir gausiai žydi – ant vienos stiebo pražysta iki 20 žiedų!

Azijinės lelijos puikiai tinka įrengiant lelijų gėlynus pagal spalvas. Šios rūšies lelijų ypač didelė spalvų įvairovė – nuo baltos iki juodos ('Nightrider', 'Double Sensation', 'Raspberry', 'Mapira', 'Yellow Hotspot'). Lelijas galima derinti ne tik pagal spalvas, bet ir pagal žiedo formą. Azijinės lelijos žydi tuščiaviduriais ir pilnaviduriais ('Double Sensation') žiedais.

Lelijas rekomenduojama sodinti grupėmis, o jei norite džiaugtis ilgesniu žydėjimu – derinkite ir kartu sodinkite skirtingas veisles.

Lelijos toje pačioje vietoje gali augti ne vienus metus. Lepesnes šalčiui veisles žiemai pridenkite arba iškaskite vėlų rudenį. Lelijos gerai auga derlingoje, purioje ir drėgnoje dirvoje, saulėtoje ir šiltoje vietoje. Šios gėlės nemėgsta dirvos paviršiuje nusistovėjusio vandens.

Sukurkime nepakartojamą, išskirtinį gėlių piešinį savo gėlyne, pasitelkdami fantaziją, žinias ir drąsą!