VASARIO DARBAI SODE IR DARŽE

Paskutinį žiemos mėnesį darbų sode ir darže pamažu daugėja. Pasirūpinkite po genėjimo likusiomis žaizdomis – aptepkite jas sodo tepalu, nes per atviras žaizdas plinta ligų sukėlėjai, galintys užkrėsti jūsų vaismedžius. Taip pat nurinkite ir sudeginkite vaisių mumijas. Jei to dar nepadarėte, nubaltinkite vaismedžių kamienus ir apsaugokite vaismedžius nuo žalingo saulės poveikio. Soduose vasarį ir toliau reikia nukratyti sniegą nuo šakelių, sutrypti jį vaismedžių šaknų vainiko plote, taip apsaugant juos nuo graužikų, pelių ir zuikių.

Deramai reikėtų pasirūpinti ir spygliuočiais. Jei kolonos ar rutulio formos augalų dar neaprišote, kad išsaugotumėte jų formą, vasario pradžia tam vis dar tinka. Lankydamiesi sode taip pat pasirūpinkite paukšteliais – šaltuoju metu jiems sunku rasti lesalo, tad kviečiame juos pavaišinti ir paberti lesalo lesyklėlėje.

Iš anksto pasirūpinkite daržovių sėklomis, nes vasario antroji pusė palanki paprikų, pomidorų, porų, baklažanų ir salierų sėjai. Pasėjus rekomenduojama uždengti plėvele ar laikyti specialiame daiginimo šiltnamyje. Sėkloms sėti naudokite daigyklasdurpinius puodelius, šiltnamines daigyklas ar kitas talpyklas. Pripilkite į jas durpių substrato ir biohumuso mišinio.

Vasario pabaiga palanki begonijų bei gloksinijų gumbams sodinti į vazonus ir pradėti verbenų, raktažolių bei šalavijų sėją. Tačiau neverta pamiršti ir kambarinių augalų – mėnesio pabaigoje juos jau galima persodinti.

Peržiūrėkite rūsyje laikomus vaisius ir daržoves: supuvusius ar pradėjusius pelyti išmeskite, kad jie neužkrėstų kitų rūsyje laikomų gėrybių. Prevencijai galite naudoti ir biofungicidus.