Paprasti būdai kovoti su skruzdėlėmis

kova su skruzdėlėmis

Pavasarį darbuotis pradeda ne tik sodininkai ar daržininkai, bet ir skruzdėlės. Nors jos atlieka sanitarų vaidmenį, tačiau platina ir amarus, o jie yra vieni labiausiai paplitusių kenkėjų. Be to, reikėtų atminti, kad kai kurių rūšių skruzdėlės taip pat gali pakenkti augalams: išgraužti gėlių kuokelius ir piesteles, sėklas.

Skruzdėles iš daržų ar sodų galima išvyti įvairiais būdais, tačiau svarbiausia tai daryti pagal nurodytas rekomendacijas.

Insekticidai naudojami skraidantiems ir ropojantiems vabzdžiams naikinti. Insekticidus reikia paskleisti skruzdėlių susitelkimo vietose, lizduose ar ant jų judėjimo takų. Naudojant insekticidinius miltelius, būtina vadovautis nurodytomis normomis ir jokiu būdu neberti prie pat augalų. Miltelius reikia barstyti tarplysviuose.

Klijai apsaugo vaismedžius, vaiskrūmius ar dekoratyvinius augalus. Jais padengti medžių ar krūmų kamienai sukuria lipnų barjerą ropojantiems kenkėjams, įskaitant skruzdėles. Lipnioji juosta taip pat gali būti vabzdžius viliojančių spalvų ar padengta specialiais atraktantais, todėl privilioti vabzdžiai tiesiog prilimpa.

Gaudyklės ar jaukai yra vienos saugiausių ir paprasčiausių darže ir sode naudojamų priemonių, o jų poveikis trunka net 6–8 savaites. Svarbu gaudykles sudėti ten, kur nesikaupia lietaus vanduo, kad neapsemtų jauko dėžutėje esančio masalo. Tai itin patogus sprendimas šiltnamiuose ar buitinėse patalpose, kur nepageidaujama barstyti dulkančių insekticidinių miltelių.

Natūralios priemonės ne visada pateisina lūkesčius, tačiau reikėtų atminti, kad skruzdėles galima atbaidyti naudojant, pavyzdžiui, kalio muilą, actą, citrinų sultis, cinamoną, mėtas ar česnakų miltelius. Taip pat jas galima prijaukinti vandens ir cukraus mišiniu arba eteriniais aliejais: arbatmedžio, mėtų arba eukalipto.